Fıskiyeli süs havuzu son yılların en popüler açık alan dekorasyon öğeleri arasında yer almaktadır. Fıskiyeli süs havuzu ile birlikte su farklı yüksekliklerde fıskiyelerle püskürtülmekte ve böylelikle estetik bir görünüm sağlanmaktadır. Genel olarak küçük ve orta boyuttaki bahçelerde tercih edilmektedir. Fıskiyeli süs havuzları, bahçelerin estetiğini artırmanın yanında son derece huzurlu bir atmosfer de yaratmaktadır. Bu havuzların tercih edilmesi ile birlikte bahçelere veya diğer açık hava alanlara çok özel bir dokunuş sağlanmış olmaktadır.

Fıskiyeli süs havuzu; bahçeler başta olmak üzere avlularda, teraslarda veya havuz etraflarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bu havuzlar bulundukları alanın etkileyici bir parçası haline gelmekte ve hoş bir ambiyans oluşturmaktadırlar. Ayrıca gündüz saatlerinde güneş ışınlarıyla parlayan fıskiyeler, gece aydınlatmalı olarak da kullanılabilmesi nedeniyle romantik bir ortam oluşturulmasını da sağlamaktadır.

Fıskiyeli sus havuzlarının birçok farklı tasarımı bulunmaktadır. Bazı fıskiyeli süs havuzları simetrik fıskiyeleri ile minimal bir tasarıma sahipken; bazıları doğal taşlar, çakıl veya ahşap parçaları gibi doğal malzemelerin tercih edilmesi nedeniyle daha organik bir tasarıma sahip olmaktadır. Bazıları da renkli ışıklarla aydınlatılması nedeniyle geceleri ayrı bir etki yaratmaktadır.

Fıskiyeli süs havuzları, bahçelere veya avlu gibi diğer mekânlara farklılık katılması ve bu mekânların sıradan alanlar olmaktan çıkarılması için harika bir seçenektir. Çeşitli tasarımları ve boyutları ile her zevke uygun seçenekler sunan fıskiyeli süs havuzları, son zamanlarda bahçe dekorasyonunun vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir.

Fıskiyeli Süs Havuzu Fiyatları

Fıskiyeli süs havuzu fiyatı çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin havuzun boyutu, tasarımı ve yapımında kullanılan malzemeler gibi birçok faktöre bağlı olarak fiyatta değişiklik gözlemlenmektedir. Ancak her bütçeye uygun bir seçenek bulunması mümkündür. Bütçenize en uygun fıskiyeli süs havuzuna sahip olmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Fıskiyeli Süs Havuzu

Fıskiyeli Süs Havuzu Kullanım Alanları

Fıskiyeli süs havuzları; bahçe ve avlu dekorasyonunun temel unsurlarından birini oluşturmaktadır. Güzel bir tasarım ile birleştirildiğinde bulunduğu ortama estetik katkılar sunabilmektedir. Fıskiyeli süs havuzu, hem iç mekânda hem de dış mekânda kullanılabilmektedir. Genel olarak bahçelerde veya avlularda kullanımı tercih edilen süs havuzları, kişilerin kendilerini huzurlu ve rahat hissetmelerini sağlamaktadır. Ayrıca fıskiyeli süs havuzları sadece bir dekorasyon unsuru olarak kalmamakta, aynı zamanda havanın serinletilmesine yardımcı olmakta ve çevreye hoş bir nemlendirme etkisi katmaktadır.

Fıskiyeli süs havuzlarının kullanım alanları yalnızca bahçeler ve avlularla sınırlı değildir. Bu havuzlar, evlerde, işyerlerinde, parklarda, kamusal alanlar gibi açık alanlarda da bulunabilmektedir. Fıskiyeli süs havuzları çok farklı boyutlarda ve tasarımlarda bulunabilmektedir bu nedenle konumlandırılacağı alana göre boyut tercihinde bulunulması önem arz etmektedir. Örneğin geniş bahçelerde büyük bir fıskiyeli süs havuzu tercih edilebilirken; restoran gibi alanın dar olduğu yerlerde daha küçük boyutta fıskiyeli süs havuzu tercih edilmelidir.

Fıskiyeli Süs Havuzu Malzemeleri

Fıskiyeli süs havuzu için çok çeşitli malzemeler kullanılabilmektedir. Bu malzemeler arasında poliüretan, fiberglas, beton, taş ve cam gibi farklı materyaller bulunmaktadır. Her malzemenin ayrı özelliği bulunmaktadır. Örneğin poliüretan hafif olması ve kolay kurulabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Beton havuzların tercih edilmesinin sebepleri ise uzun ömürlü ve dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır. Fıskiyeli süs havuzları, yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak yapılması nedeniyle uzun ömürlü bir yapıdadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir